בדיקת מהימנות עובדים

 

בדיקת מהימנות לעובדים – מתי ולמה?
 

מרבית הארגונים, החברות ובתי העסק הפועלים כיום בעולם המערבי בתנאי תחרות חייבים לבצע מהלכים שונים אשר יפתיעו את המתחרים וישפרו את הבידול והיתרון היחסי שלהם בשוק. בשל כך כמעט לכל ארגון וחברה ישנם סודות מקצועיים או מסחריים כאלו ואחרים אותם אין הם מעוניינים בהכרח לחשוף לציבור הרחב.
 

כל ארגון אשר משקיע רבות בבניית תכניות ומערכות שונות אינו מעוניין שחומרים חשובים יודלפו בצורה זו או אחרת ובייחוד על ידי עובדים המועסקים בארגון. עובדים בעידן המודרני הם משאב אנושי קריטי אותויש להקפיד לבחור ביסודיות ומקצועיות רבה כאשר בנוסף למהימנות המתבקשת לארגון, הם נדרשים להיותבעלי תכונות מקצועיות מתאימות, מסורים למקום עבודה, כאלו הרוצים להיות יציבים ונאמנים לארגון ומטרותיו לאורך שנים.
 

פוליגרף ככלי לבדיקת מהימנות בחברות וארגונים
 

בדיקת פוליגרף היא אחת הדרכים השכיחות והנפוצות ביותר כיום היכולות לספק מידע אמין בסבירות גבוהה לגבי מהימנותם של עובדים קיימים ו/או מועמדים חדשים לתפקידים שונים. הליך הבדיקה מתבצע ע"י מכון פוליגרף מורשה או בודק מקצועי מוסמך המתמחה בבדיקת מהימנות עובדים לחברות וארגונים כאשר הגורם הבודק מקבל ראשית חומר רקע מהגוף שהזמין את הבדיקה, בין היתר חומר ומידע על סוג המשרה, התכונות הנדרשות וכו'.
 

הליך הבדיקה מתחיל בראיון אישי למועמד הנבדק במסגרתו הוא נשאל לגבי תחומים העלולים להוות סיכון עבור החברה – בין היתר נשאלות שאלות לגבי חובות אפשריים בהם הוא נתון, ניגודי אינטרסים, עברו האישי והתעסוקתי, נטייה לשימוש באלכוהול ובסמים ועוד. הבודק לומד את שפת הגוף של המרואיין ומנסה לאתר סממנים חשודים. השלב הבא כולל מבחן יושר והוא למעשה מבדק הנעשה מול המחשב במסגרתו בודקים את מידת המחויבות ואת רמת היושר המקצועי והאישי של המועמד לתפקיד.

בשלב הבא מתבצעות שתי בדיקות רקע, האחת אימות זהות המועמד והשנייה משווים את הפרטים שהוא מסר בקורות החיים למציאות. בשלב זה, עושים בדיקת פוליגרף המוודאת אף היא שהפרטים בקורות החיים שלו מתאימים למציאות. כאן השאלות מנוסחות באופן אינדיבידואלי וספציפי לכל אחד. לאחר סיום הבדיקות יוגש דו"ח מסכם על המועמד ובו יודגשו נקודות חוזק,המלצות לגבי התאמתו לתפקיד הספציפי או לארגון בכלל וכדומה.
 

חשוב להדגיש

בדיקת פוליגרף נעשית רק בנסיבות מסוימות, ולרוב, כאשר עולה אי ודאות, כאשר המשרה הינה רגישה ובתחומים הנוגעים לכספים, משכורות, אבטחת מידע, ציוד יקר ערך ובנסיבות נוספות. ככלל, אסור לחייב מועמד לעבור בדיקת פוליגרף והסכמתו לכך תעיד רבות עליו. מומלץ לבצע בדיקות מקצועיות אלו ולא לסמוך רק על טביעות עין ואינטואיציה לגבי המועמד. הכשרת עובד וקליטתו כרוכה לרוב במשאבים רבים וכדאי למצוא את המועמדים המתאימים ביותר מכל הבחינות ובמיוחד בכל הנוגע למהימנות, כך שמומלץ להשקיע את המאמצים הנדרשים בייחוד כאשר מדובר על משרות בכירות או רגישות בארגון.

 

 

 

תקנות GDPR לאבטחת מידע - מידע נוסף
יש לך שאלה? משהו לא ברור? צור עמנו קשר

 

 

בקשה להתייעצות- הצעת מחיר
Company Slogan

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form.

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

שלח

תודה שפניתם אלינו.

המייל נשלח בהצלחה

 

שם מלא:

* שדה חובה 

טלפון:

* שדה חובה

דוא"ל:

*שדה חובה

תוכן ההודעה:

*שדה חובה

תחום התענינות: