מתקפות סייבר

מתקפות סייבר: המלחמה הבאה כבר כאן

 

לוחמת סייבר

ארגונים מהווים מטרה אטרקטיבית עבור האקרים, המעוניינים להניח ידם על המידע שלהם. מקובל לחשוב כי סכנת פריצה היא נחלתם הבלעדית של החברות הביטחוניות, כדוגמת הפריצה למערכות לוקהיד מרטין ב-2011 ועוד. מעשי התקפת אתרים ופריצה מהווים תופעה נפוצה גם ובעיקר במגזר המסחרי, לשם גניבת מודיעין עסקי. אם נבחן את המקרים החמורים ביותר, בכל המגזרים, נוכל למצוא מכנה משותף לרובם; והוא, חולשת נקודות משתמשי הקצה.

 

מתקפות סייבר הופכות ליותר ויותר שכיחות

פריצות, התקפת אתרים וגניבת מידע מקוון הופכות קלות יותר לביצוע, ולכן מספרן עולה מדי יום. ארגונים נוטים להניח בצד פרויקטים של אבטחת מידע, בשל עלות הטמעתם ואחזקתם. על ראשי הארגונים להבין כי השקעה נכונה תגן על הארגון מפני נזקים עתידיים, ולשלבה בתכנית העבודה השנתית. ההשקעה הנבונה ביותר כדי להימנע מנזק משמעותי לארגון הוא  חינוך העובדים להתנהלות מונעת.

לוחמת סייבר - מדריך שימושי להגנה מפני מתקפת סייבר

 

מתקפות סייבר

מניעה והתגוננות


מרבית הארגונים כיום משקיעים בשכבות רבות של הגנה או בתוכנות אנטי וירוס למיניהן, אך אלה מסוגלות להגן על אחוזים נמוכים מסך ההתקפות האפשריות. פתיחת מייל חשוד או הכנסת USB נגוע על ידי משתמש בתחנת הקצה, עלולות למוטט מערכות אבטחה שלמות, בהן הושקעו משאבים רבים. לצערי, כפי שנאמר, הנטייה היא לזנוח את תחנת הקצה, היוצר פרצה משמעותית באבטחת המידע.

מניעת מתקפות סייבר בארגונים גדולים

 

המיקוד הטכנולוגי הבא חייב להיות במשתמשי הקצה. יש לבצע הדרכות והסברות אודות האיומים המתקדמים והשלכותיהם. פעולות חינוך אלה הן הדרכים הפשוטות יחסית בקרב ארגונים להוספת הגנה על מערכות המידע, סדנאות לחינוך משתמשי הקצה כדוגמת "עשה ואל תעשה" עשויות לצמצם טעויות הנובעות מחוסר ידע ותשומת לב. פתרונות חדשניים ויצירתיים אלה, בשילוב דריסת הרגל והניסיון של חברות ה-IT, מבטיחים מניעה מרבית של איומים. המרוויחים הגדולים משיתוף הפעולה הם הארגונים, לקוחות חברות ה-IT, שנהנים מפתרון ממוקד, רלוונטי לתקופה ולאופי הארגון, שפותח על ידי מומחים.

יש לציין כי ישנם מגוון כלים יעילים נוספים למניעת פרצות וזליגת מידע, כגון מבדקי חדירה - אשר נועדו לאתר מראש את חולשת המערכת שלנו לאיומים חיצוניים. ברגע שגוף חיצוני בלתי תלוי מבצע מבדקים מסוג זה, מתגלות החולשות המשמעותיות ביותר. ואז גם ניתן לספק מענה הולם.


נהלי אבטחת מידע למניעת פריצה לארגון - לחץ כאן

למידע נוסף אודות שלומי אדר ייעוץ בטחוני - לחץ כאן

 

 

 

 

 

 

בקשה להתייעצות- הצעת מחיר
Company Slogan

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form.

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

שלח

תודה שפניתם אלינו.

המייל נשלח בהצלחה

 

שם מלא:

* שדה חובה 

טלפון:

* שדה חובה

דוא"ל:

*שדה חובה

תוכן ההודעה:

*שדה חובה

תחום התענינות: