תרחישי ייחוס רעידת אדמה

 

  • האם החברה שלך ערוכה לרעידת אדמה?
  • פגיעה במבנים? אמצעי ייצור? היעדרות עובדים?
  • מעוניין לגבש תוכנית פעולה אידיאלית לאירוע מסוג זה?

 

רעידות אדמה מתרחשות מעת לעת בעולם ולאחרונה רצף משמעותי של רעידות אדמה התרחש באיטליה ולפי דעת אנשי מקצוע ידוע שרעידת אדמה חזקה עלולה להתרחש גם בארץ, ויש להיערך אליה. לרעידת אדמה מאפיינים ייחודים המחייבים התייחסות והערכות במטרה להתמודד עם מצב חירום כגון רעידת אדמה עם מינימום קורבנות ונזקים כלכליים.

למה ניתן לצפות באירוע של רעידת אדמה?


מדובר על תרחיש ייחוס לאומי אשר לפיו ייהרגו 16,000 איש ויהיו 6,000 פצועים קשה ו 377,000 מפונים. נוסף על כך, יהיו 10,000 מבנים הרוסים ול 20,000 מבנים ייגרמו נזקים כבדים. שיעור הנזק הנגרם עקב רעידת אדמה הוא פועל יוצא של כמה גורמים: עצמת הרעידה, המרחק ממוקד הרעידה, התשתית הגיאולוגית שעליה בנויים המבנים – סוג הקרקע, סוג המבנה ואופי הבנייה.
 

המהלך הבסיסי ביותר - חיזוק מבנים

חיזוק מבנים הוא אחד מן האמצעים החשובים ביותר לצמצום הנזק בנפש וברכוש עקב רעידת אדמה. חיזוק מבנים כולל חיזוק מבני משרדים, חיזוק מחסנים, חללים ציבוריים כמו גם חיזוק מבני תעשייה שונים המשמשים לתהליכי ייצור.

סיכונים נוספים

בתרחיש כזה מרבית החברות יספגו בזמן רעידת האדמה פגיעה קשה, חשוב להכיר את הנזקים הצפויים על מנת להיערך מראש ולדעת להתמודד כראוי בעקבות אירוע טבע אמיתי.

היערכות להיעדרות אנשי צוות

בעקבות רעידת אדמה עסקים ומפעלים רבים עלולים להפסיק לפעול לפחות לתקופה מסוימת. בעיקר בגלל היעדרות בעלי העסקים והעובדים עקב פגיעה בהם או של קרוביהם או עקב הפנייתם למאמץ ההצלה והשיקום. לעיתים, היעדרות של מספר אנשי מפתח בארגון עלולה להביא להשבתתו גם אם הארגון ורוב העובדים לא נפגעו.

פגיעה פיסית במבנים ואמצעי יצור

היפגעות של מבנים, מכשירים, מכונות, מחשבים ואמצעי ייצור אחרים, או של תשתיות בסיסיות הנדרשות להפעלה (חשמל, מים, גז, תקשורת, בנקים ועוד). העדר יכולת להביא ולקחת חומרי גלם וסחורות, בשל בעיות תחבורה ותקשורת. העדר קונים בחנויות, שטחי מסחר.

מיפוי מקדים של "עסקים חיוניים"

כל מנהל נדרש למפות את העסקים או המפעלים המהווים עבורו כ"עסקים חיוניים להם יש תרומה אסטרטגית" על מנת להפיק מכך משמעויות להיפגעותם של מפעלים אלו עבור השירותים והמוצרים אותם הוא מחויב לספק בחירום.

מוכנות לחירום בשגרה

כדי להתמודד עם משבר גדול כגון רעידת אדמה כל בעל עסק,  בעלים של חברה או מפעל נדרשים תחילה להנחיל ולהטמיע עוד בזמן שגרה תרבות ארגונית לחירום. זוהי חובה של כל הנהלה להוביל מהלכים להתמודדות במצבי חירום כדי למזער נזקים כלכליים בזמן אמת. 


הערכות לשעת חירום - מדריך שימושי!

הערכות מפעל לרעידת אדמה - דגשים חשובים

 

 

 

 

 

 

בקשה להתייעצות- הצעת מחיר
Company Slogan

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form.

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

שלח

תודה שפניתם אלינו.

המייל נשלח בהצלחה

 

שם מלא:

* שדה חובה 

טלפון:

* שדה חובה

דוא"ל:

*שדה חובה

תוכן ההודעה:

*שדה חובה

תחום התענינות: