יעוץ בטחוני שלומי אדר
מפעל חיוני

"מפעל חיוני"


הינו כל מפעל או חלק ממנו, שאושר על ידי שר התעשייה והתעסוקה ועומד בתנאים הבאים: המפעל פועל או שאפשר להפעילו לצרכי הגנת המדינה או בטחון הציבור או לקיום שירותים חיוניים. וכן כל מפעל או חלק ממנו שאפשר להפעילו לצרכי קיום המשק ושפעולתו חיונית לקיום הספקה או שירותים הדרושים לציבור או לייצוא.

מפעל חיוני

 

"מפעל למתן שירותים קיומיים"


הינו כל מפעל או חלק ממנו, שנותן שירותים קיומיים, כפי שיפורט להלן, ושהשר אישר אותו בצו לעניין זה לצורך מצב מיוחד בעורף או אירוע אסון המוני: אספקת מים, מזון או חשמל, וכן מתן שירותי אשפוז ובריאות, תברואה, תקשורת או דואר, שירות שיש לספקו לשם מניעת פגיעה חמורה באוכלוסיה או בשטח, שעליו חלה הכרזה על מצב מיוחד בעורף או הכרזה על אירוע אסון המוני, שירות שלדעת השר הוא חיוני לקיום אספקה או לטיפול באוכלוסיה, שירות אשר לדעת השר הפסקתו עלולה, בנסיבות העניין, לגרום לפגיעה רבה בכלכלה המשפיעה על המשק כולו. 

כדי לאפשר את המשך הפעילות המשקית החיונית בשעת חירום, נקבע ביוזמת הרשות למשק כללי בשעת חירום, מערך של "מפעלים חיוניים" למשק הכללי (תעשיה ומסחר), המוכרזים מפעלים חיוניים. 

 

מוכנות לשעת חירום במפעלים חיוניים


מפעלים חיוניים, אשר הוכרזו כחיוניים למשק הכללי נדרשים להתארגן מראש בזמן רגיעה לקראת שעת חירום, בדומה לשאר המפעלים החיוניים הכלולים במערך מל"ח (משק לשעת חירום). התארגנות לשעת חירום מושתתת על פעולות תכנון, ארגון, הכוונה וביצוע הכנות מראש, הנערכות בפיקוחו ובסיועו של משרד התעשייה והמסחר/ הרשות למשק כללי בשעת חירום. 

מפעלים חיוניים נדרשים להיערך ולבדוק כיצד ימשיכו לייצר ולספק מוצרים במצב חירום מתמשך, תוך מגמה לצמצום הנזקים הכלכליים למשק המדינה.


בחברתנו פיתחנו מודל ייחודי המאפשר לבחון את יכולות המשך הייצור, השינוע ואספקת המוצרים גם במצב חירום ולצמצם את הנזק האפשרי לארגון.

 

לחצו כאן למידע נוסף אודות הערכות לשעת חירום

בקשה להתייעצות- הצעת מחיר
Company Slogan

There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form.

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

שלח

תודה שפניתם אלינו.

המייל נשלח בהצלחה

 

שם מלא

* שדה חובה 

טלפון:

* שדה חובה

דוא"ל:

*שדה חובה

תוכן ההודעה:

*שדה חובה

תחום התענינות: